Категории

Рецепт со лук кој го зајакнува имунитетот и спречува настинки

Овој чудотворен рецепт со лук ќе ви го зајакне имунитетот и здравјето, и ќе помогне при многу болести! Лукот како најсилен природен антибиотик е неверојатен!

Одамна е познато дека лукот е најсилниот природен антибиотик, а во комбинација со други природни состојки може да направи чуда за вашето здравје – на позитивен начин! Ви претставуваме чудотворен природен лек со лук кој ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот.

Состојки:

  • 12 чешниња лук
  • 1 чаша мед (335 gr)

Подготовка:

Исечкајте ги чешнињата лук или изгмечете ги. Додадете мед во чиста стаклена тегла. Промешајте лук во мед. Затворете ја теглата и чувајте ја на темно место една недела. После тоа време, можете да земете една лажица од оваа мешавина од лук и мед на празен стомак. Покрај многуте придобивки, лукот и медот за слабеење даваат и позитивни резултати. Кога консумирате лук со мед на празен стомак, тој ве храни, а воедно ви ја намалува желбата за храна.

Прегледи:
445
Објавено на:
16.01.2022