Категории

(Рецепт) Со помош на сода бикарбона, откажете се од цигарите!

Повеќе производи на пазарот кои наводно ви помагаат да ја намалите зависноста од никотин, може да ги замени овој производ од природата и да ви заштеди многу пари.

Имено, ви го откриваме вашиот домашен рецепт кој се користи за да се откажете од пушењето!

Тоа е мешавина базирана на бикарбонат, за која многумина тврдат дека им помогнала да им се згадат цигарите за многу кратко време.

Се што треба да направите е да ставите една лажичка сода бикарбона во чаша вода и измешајте ја така што целосно ќе се раствори.

Овој коктел се пие 2 пати на ден во првата недела, и ако не престанете да пушите за тие 7 дена, пијте ја оваа течност еднаш дневно следната недела.

Покрај тоа, можете само да ја исплакнете устата со оваа течност секогаш кога ќе почувствувате потреба да запалите цигара.

Верувајте има ефект.

 

Прегледи:
51
Објавено на:
07.05.2018