Ричард Гир на 69 години стана татко по втор пат!

Холивудскиот актер Ричард Гир вчера по втор пат стана татко. Имено, неговата сопруга Алехандра Силва (35), синоќа на свето го донесе неговиот син, нивното прво задничко дете. Името на бебето засега не и е познато на јавноста.

Алехандра има син Алберт Фридланд (6) од првиот брак со геологот Говинд Фридланд. Од друга страна, Ричард кој во август ќе наполни 70 години, го има 19-годишниот син Хомер Џејмс Џигми, кој го добил од бракот со актерката Кери Лоуел (58).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Richard Tiffany Gere (@richardtiffanygereoffical) on
Коментари

коментари