Ријана ја претстави новата нијанса на кармини која тврди дека им одговара на сите жени!

Популарната пејачка Ријана ја претставила новата линија на кармини од нејзината колекција „Fenty Beauty“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FENTY BEAUTY BY RIHANNA (@fentybeauty) on


Станува збор за црн кармин кој Рири го нарече „Uninvited“. Ријана за лансирањето на новите нијанси, го избрала овој момент бидејќи се ближи познатиот празник Ноќ на вештерките. Пејачката вели дека црниот кармин одговара на сите тонови на кожа, а останатите три нијанси се во светли тонови, крем, црвена и кафена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FENTY BEAUTY BY RIHANNA (@fentybeauty) on


Црниот кармин е опишан како руменило кое може да се носи цел ден без грижи дека ќе се избрише или отстрани. Карминот се нанесува на усните како сјај, што го олеснува прецизното и брзо нанесување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FENTY BEAUTY BY RIHANNA (@fentybeauty) on
Коментари

коментари