Рита Ора во елегантно издание кое ги засени сите останати

Британската пејачка Рита Ора се појави на доделувањето на Ехо наградите во Германија во потполно неочекувано издание. Бидејќи најчесто е облечена провокативно и чудно, овој нејзин елегантен фустан пријатно ги изненади присутните.

Таа во зелен фустан со длабоко деколте изгледаше потполно привлечно.

On my way to coachella like….💚🔫

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Во комбинација со дијамантскиот каиш кој го истакнува нејзиниот струк и внимателно одбрани обетки, целосниот изглед е полн погодок.

Thank you @Versace @donatella_versace for this gorgeous dress 💚💚💚💚

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on
Коментари

коментари