Категории

Самохрана мајка од колибата создала прекрасен весел дом во ведри бои! (ФОТО)

Самохраната мајка Ема паркс (49) од Англија, одлучила да ја реновира колибата во која со своите деца се вселила пред една година и која ја изнајмува.

Се одлучила за радикален пристап. Користејќи несекојдневни бои, рачно сликани мурали и „second hand“ намештај, успеала да направи чудо за само 1800 евра.

Мајката на Попи (18) и Ралф (8) го замолила сопственикот на колибата да им дозволи да ја реновираат онака како што отсекогаш мечтаеле таа и своите деца, користејќи силни бои и интересни детаљи.

Погледнете го конечниот резултат!

 

Прегледи:
163
Објавено на:
23.11.2021