Се подготвувате за матурската или апсолвентска прослава? Ние имаме одличен предлог за вашиот изглед!

Се ближат матурските и апсолвентските прослави, а со нив и обврските околу изгледот на секоја девојка за една од најважните вечери во животот. Многумина од вас веќе го пронајдоа совршениот фустан, чевли, накит. Единственото што останува е шминката и фризурата за изгледот да биде комплетен и да се чувствувате посебни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Која фризура да ја изберете, како да се нашминкате, каков маникир да направите? Шминката и фризурата треба да одговараат на фустанот кој ќе го носите, а уште повеќе на вашата личност. Токму затоа, од особено значење е да изберете салон за убавина кој ќе се погрижи за вас, истакнувајќи ја вашата убавина и овозможувајќи ви безгрижно да ја поминете веселата ноќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


За да не се двоумите и да не губите повеќе време, La Sensa студиото за убавина создаде пакети за матурантки и апсолвентки за комплетна грижа околу вашиот изглед. Отсега можете да ги решите сите грижи околу вашиот изглед само со закажување на вашиот термин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Доколку го изберете првиот пакет, La Sensa студиото за убавина ќе се погрижи за вашата шминка и фризура + гратис трепки за само 1500 денари, или пак вториот пакет кој вклучува дополнително и гел лак за 2300 денари.

Доколку сѐ уште се немате одлучено за вашиот изглед, професионалниот тим на La Sensa ќе ви дадат идеи како да заблескате на вашата посебна вечер, користејќи најквалитетна козметика и вешти раце кои ќе ве претворат во кралица на матурската или пак, апсолвентската вечер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Изберете го пакетот кој најмногу ви одговара, закажете термин на 071602968 и бидете сигурни дека сите погледи ќе бидат вперени кон вас!
Коментари

[fbcomments]