Сега е идеално време за да научите да готвите – Онлајн курсеви и кулинарски емисии

Готвењето дома сега е најдобар начин за оваа ситуација во која се наоѓаме. Доколку не сте баш многу добри во тоа, сега е идеално време да ги развиете вашите кулинарски способности.

НАЈДОБРИТЕ СЕРИИ И ЕМИЦИИ ЗА ХРАНА
Емисии, ријалити шоуа и документарни серии за храна кои се популарни веќе со години. Освен тоа што преку нив можете да добиете инспирација, односно идеа за следниот ручек или вечера, тие се од едукативен карактер и можете да научите многу за гастрономијата. Во продолжение ви ги издвојуваме најдобрите кулинарски емиции.

 

 

НАЈДОБРИТЕ КНИГИ ЗА ГОТВЕЊЕ
Во продолжение ви ги споделуваме најдобрите наслови во кои ќе пронајдете одлични рецепти, а и можете да научите многу за кулинарството.

-„Сребрената лажица“ – Домус

-„1080 рецепти“ – Симон Ортеге

-„Индија“ – Пушпеш Пант

-„Неопходниот готвач на ‘Њујорк Тајмс’“ – Крејг Клејборн

-„Кујната на новото време“ – Нејтан Милворд, Крис Јанг, Максим Билета

-„Уметноста на француската кујна“ – Џулија Чајлд
Коментари

[fbcomments]