Категории

Секогаш изгледајте прекрасно: 5 феноменални фризури кои може да ги направите за 5 минути

Сите знаеме дека жените кои одат на работа не е лесно да најдат време за сите обврски, а тоа секако ја вклучува и грижата за својот изглед. Тоа особено се однесува на косата, бидејќи важи правилото – ако немате средена фризура, сѐ останато е залудно.

Поради тоа, ви претставуваме 5 прекрасни предлози за фризури кои можете да ги направите без мака сами дома, а изгледаат како од фризерски салон.

1. Пунџа со стегач од сатен

2. Пунџа со бисер

3. Интересен цветен детаљ во коса

4. Незадолжителна фризура

5. Фризура за свечена пригода и вечерно излегување

 

Прегледи:
94
Ознаки:
· · ·
Објавено на:
18.10.2021