Секој хороскопски знак има супермоќ: Проверете која е вашата!

Ви претставуваме интересни факти кои го одликуваат секој знак, а се помалку познати. Проверете каква супермоќ има вашиот хороскопски знак.

Овен

Кога еднаш ќе се спријателите со личност родена во знакот на Овен, тешко дека некогаш ќе се разделите. Меѓутоа, една работа може веднаш да го прекине пријателството – лага и изневерување.

Бик

Понекогаш може да бидат премногу емотивни, иако тоа не е карактеристика на нивниот знак. Во овој случај, покажувањето премногу емоции и грижи означува дека оваа личност премногу се грижи за вас и дека и значите.

Близнаци

Кога нешто ќе тргне наопаку, Близнаците нема да можат да седат мирно и да чекаат да се реши проблемот сам од себе или некој да им помогне. Веднаш тргнуваат во акција и го решаваат проблемот од корен.

Рак

Раковите се личности кои знаат да „пукнат“ без претходно предупредување. Што значи дека тие се многу непредвидливи, емотивни и грижливи.

Лав

Лавовите можат да ги прочитаат туѓите намери, но во дискретен тон. Речиси секогаш се во право и поради тоа секогаш знаат како да изреагираат. Тие се еден чекор пред сите.

Девица

Пред да се впуштат во било што, мора да ги знаат сите детали, па дури и оние најмалку важните и најмалите.

Вага

Сакаат да гледаат во луѓето, дискретно но некогаш и директно, бидејќи љубопитноста ги тера да дознаат зошто некои луѓе се однесуваат на одреден начин.

Шкорпија

Шкорпиите секогаш во себе водат една војна – дали да не веруваат никому или да бидат потполно верни.

Стрелец

На Стрелците не им пречат лошите емоции и не сакаат да се задлабочуваат во нив. Нивното мото е: Ако нешто не можеш да промениш, не се нервирај и продолжи понатаму.

Јарец

Многу личности во овој знак се фини и добри, сѐ до моментот кога ќе почнете да им пречите или кога ќе ги изневерите.

Водолија

Кога зборуваат од срце, но не покажуваат емоции- ја покажуваат својата моќ која има големо влијание врз многу луѓе.

Риби

Рибити се добри слушатели. Во состојба се да ве слушаат со часови и да бидат вашиот издувен вентил, без да ви дадат чувство на непријатност.
Коментари

[fbcomments]