Категории

Секоја жена треба да знае: Вака се носат бели панталони во есен!

Белите панталони се едни од вечните класици што скоро секоја жена ги има во нејзината гардероба и се сметаат за парче облека кое доминира во пролетта и летото.

Но, зошто белите панталони треба да ги одложите за доаѓањето на есенските денови?

Сè додека е суво надвор, слободно облечете ги!

Иако најчесто сте навикнати да ги комбинирате со летни блузи и сандали, ова парче оди совршено и со кошули во топла боја, чизми, чевли и есенски акцесоари.

Слободно можете да се впуштите и да дизајнирате неколку есенски комбинации во кои доминираат белите панталони, а ние ви предлагаме неколку од најубавите што ги пронајдовме на Инстаграм!

Прегледи:
138
Објавено на:
16.08.2019