Категории

Селма Хајек мами воздишки и во шестата деценија изведувајќи секси танц!

Познатата актерка Селма Хајек има 52 години, а на нејзиниот изглед и завидуваат сите жени. Иако е препознатлива во своите облини, заразната насмевка и нескротливата смисла за хумор, овој пат е фотографирана на сликите на Инстаграм како вистинска светска заводничка.

🌊🌊🌊

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on


Позирала во портокалово бикини на плажа, а од нејзиното тело мажите остануваат без здив. Но, не се задржала само на позирање, туку објавила и снимка како заведува на плажа, изведувајќи секси танц.

#tgif bendito sea Dios que es viernes. Have a festive #weekend

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on


Во ова издание, потсетува на својата позната сцена на танцот со змија од филмот „ Од самрак до зори“ кој сигурно го помни секој кој го погледнал.