Секси причини за да го гледате Светското првенство во фудбал

Има ли човек кој не гледа Светско? Добро да, може некои жени, но затоа сме тука на тие жени да им дадеме секси причини за да го следат најголемиот спортски настан!

Да започнеме…

Essaïd Belkalem, Algeria

Можеби нековите одбранбени способности викаат „не“, но погледов вика друго нешто… ;)

Fernando Gago, Argentina

Згоден маж, слатко бебе. Се топите?

James Troisi, Australia

Џејмс, имаш наша дозвола да играш без дрес.

Jan Vertonghen, Belgium

Белгија е одговорна за добро чоколадо и ова…

Asmir Begović, Bosnia and Herzegovina

Не се браниме од тебе…

Givanildo “Hulk” Vieira de Souza, Brazil

Чим го имаат Халк во тимот, не е ни чудно што се фаворит…

Patrick Pemberton, Costa Rica

Мршти се колку сакаш, сепак си секси.

Didier Drogba, Ivory Coast

Ти го одземавме здивот? и ти на нас.

Danijel Subašić, Croatia

Може и до Дубровник да отидеме.

Frank Lampard, England

Steven Gerrard, England

Средба со принцот само во пешкир? Ние одобруваме!

Alexis Sánchez, Chile

Насмевка…

Olivier Giroud, France

Adam Larsen Kwarasey, Ghana

мх, мх, мх….

Kostas Katsouranis, Greece

Грчки бог?

Karim Ansarifard, Iran

Коса како John Stamos и тело како David Beckham? Солидно.

Целиот тим на Италија

Ај одберете да ве видам. Цел тим се облечени во Dolce & Gabbana, тоа е доволно кај нас.

Ha Dae-Sung, Korea

Нозе…

Alfredo Talavera, Mexico

Like и за тебе!

Wesley Sneijder, the Netherlands

Очите…

Cristiano Ronaldo, Portugal

Aleksandr Kerzhakov, Russia

Здраво убав.

César Azpilicueta, Spain

Од неодамна има нова дама во животот, официјално може да го сместиме во згодните татковци!

Gökhan Inler, Switzerland

Geoff Cameron, USA

Edinson Cavani, Uruguay

Нема потреба од зборови.

 

 

Извор: www.elle.com
Коментари

коментари