Категории

Сезона на прослави и свадби, а вие сѐ уште не сте подготвени? Не грижете се, ние го имаме решението за вас!

Како и секоја година, токму во исто време се случува да добиете убава, украсена покана! На неа се наоѓа вашето име, а вие сфаќате дека воопшто не сте подготвени.

Свадби, венчавки, кршетвки, пет години, десет години од матура… Сите се радуваме на овие поводи, но исто така сакаме да изгледаме совршено, па не фаќа паника. Мај, јуни и септември се традиционалните месеци во кои се закажуваат најголемиот број на прослави.

Што да правите? Има ли решение? Секако дека има! Посетете го студиото за убавина La Sensa, закажете ги сите потребни третмани на едно место и вратете се во топ форма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Третман на лице. Вашето лице е најдрагоценото нешто што го имате на телото. Тоа е она што ве претставува и она на кое луѓето помислуваат кога ќе се сетат на вас. Но, тоа постојано е изложено на штетни влијанија поради временските прилики, гасовите, загадувањето, испарувањето, хемикалиите… Затоа, од време навреме задолжително треба да си дозволите третман на лицето во La Sensa. Третманите на лицето ја чистат, хидрираат, подмладуваат, ревитализираат и и даваат живот и убав изглед на вашата кожа на лицето. Изберете еден од третманите за лице и заблескајте.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Солариум. Започна пролетната сезона, но сѐ уште поголемиот дел од нас не биле на годишниот одмор. Токму затоа, La Sensa нуди решение за да добиете бронзен тен кој отсекогаш сте го посакувале. Покрај тоа што секоја модна комбинација ќе ви прилега одлично, ќе ја подготвите кожата за летните сончеви зраци и ќе го добиете посакуваниот тен.

Комплетен фризерски третман. Дали сте подготвени да ја пронајдете својата совршена фризура? Отсекогаш сте сакале да бидете од оние жени кои секогаш имаат совршена и обликувана коса? Време е да ви се оствари желбата. Тимот на La Sensa ќе се погрижи да имате модерна и соодветна фризура за вашата пригода. Во зависност од вашата коса и облик на лице, тие ќе се погрижат да изгледате прекрасно. Потстрижување, фарбање, фризура – сѐ на едно место.

Шминка. Убавата шминка е клучна за целокупниот изглед. Токму затоа, за вашата свечена пригода, закажете го својот термин за шминка во La Sensa и добијте го изгледот кој отсекогаш сте го посакуале. Темна и силна шминка, нежна и колоритна – изборот е на вас, а за секоја замисла ви стои тимот на La Sensa на располагање за консултација. Откако ќе ја добиете посакуваната шминка, ќе се чувствувате полни со самодоверба и среќни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Вистинските дами знааат што е потребно за да заблескаат во секоја пригода. Вистинските дами веќе го имаат закажано својот термин во La Sensa. Бидете и вие дел од нив!