Категории

Шанел ја претстави својата луксузна колекција на часовници која ќе ве маѓепса

Француската модна куќа Шанел ја претстави својата колекција на часовници и накит пред познатиот саем Baselworld. Baselworld или како што некогаш се нарекуваше Basel Fair- Базелскиот саем е најголемиот светски саем на часовници и накит кој се одржува од во Швајцарија (Базел), оваа година од 22. до 27. март.

На базелскиот саем своите парчиња ги изложуваат познати луксузни брендови како што се Rolex, Omega, TAG Heuer, Patek Philippe, но и врвни брендови за накит и мода кои имаат значајно место во индустријата за часовници. Меѓу нив најважни се секако Chopard, Hermès, Bulgari, Louis Vuitton, Chanel i Dior.

Boy-friend

Code Coco

Edition Noire

 

 

 

Прегледи:
305
Објавено на:
25.03.2019