Шарлиз Терон е вистинска кралица на „edgy“ стилот во елегантен фустан и кожна јакна

Таа одлично знае како да спои различни стилови

Шарлиз Терон обожава да комбинира различни стилови, според што можеме слободно да ја прогласиме за вистинска кралица на edgy стилот.
Оскаровката остана верна на себеси па за свечената гала Guggenheim International која беше одржана во Њујорк таа избра елегантен црн фустан од тул кој го искомбинира со црна кожна јакна.

Моќната „даркерска“ комбинација ја заокружи со собрана залижана фризура и минималистички аксесоари.
Коментари

[fbcomments]