Шехерезад го промени својот личен опис: Погледнете како изгледа сега славната турска актерка!

Бергузар Корел е една од најплатените и најубавите турски актерки која со години плени со својата атрактивност, а публиката ја памети по улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“. Долго беше препознатлива по својата долга, бујна смеѓа коса, а сега фановите ги изненади со новиот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bergüzar Bergüzar (@berguzarberguzar) on


Имено, станува збор за нова улога. Бергузар поради новата улога се ишишала и изгледа потполно непрепознатливо. На нејзината нова фризура најмногу се воодушевил нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч (45) во кој се вљуби на сетот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bergüzar Bergüzar (@berguzarberguzar) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bergüzar Bergüzar (@berguzarberguzar) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bergüzar Bergüzar (@berguzarberguzar) on
Коментари

[fbcomments]