Категории

Шестмесечното маче Хазел за прв пат гледа снег – Нејзината реакција е преслатка

(ВИДЕО) Едно шестмесечно маче по име Хазел деновиве доживеа неверојатно нешто. За прв пат се сретна со снегот, а нејзината реакција ќе ги стопи вашите срца.

Отпрвин, таа дури беше малку исплашена, но кога го сретна прекрасното бело ќебе, почна да скока и да игра од среќа. И бидејќи живее во градот Данкан (Канада), ќе се нагледа снег, па можеби ќе и здосади со тек на време.

Погледнете ја нејзината реакција на следното видео:

 

Прегледи:
457
Објавено на:
13.01.2021