Широки панталони – ултра хит на сезоната

69310417b10dba26255a19466a9c87a6

Одберете панталони со прав крој од бутовите па се до долу кои имаат висок струк доколку сакате да направите да изгледате по слаби и по високи. Бирајте модели кои ќе ја нагласат вашата фигура и струкот а притоа изберете чевли на висока петица или платформа. Обавезно комбинирајте ги со краток топ, кошула или тенка блуза. Овие парчиња облека совршено ќе се вклопат со широките панталони и ќе направат визуелен баланс на вашето тело.

Доколку оваа комбинација сакате да ја носите на работа тогаш само додадете тренди блејзер во црна или бела боја. Оваа зима можете да ги носите сонтренди џемпер во неутрална нијанса или кратка ролка. Не забправајте да додадете и накит – долги обетки или ланче што ќе направи вашата комбинација да изгледа по живописно и иато така од елегантен изглед да добиете спортски кежуал.
Коментари

[fbcomments]