Шминката прави чуда – Како изгледаат познатите убавици БЕЗ шминка

Никогаш не би ги препознале

Шминката има неверојатна моќ потполно да го трансформира изгледот на лицето, а многу дами не се осмелуваат да го напуштат домот без да нанесат мејкап. Навикнати сме да ги гледаме познатите дами во тип-топ изданија, секогаш средени и со беспрекорна шминка, но кога папараците ќе ги фатат со „голо“ лице, се запрашуваме дали се работи за истите личности.
Овие готографии се доказ дека холивудските ѕвезди исто како нас не можат секогаш да изгледаат беспрекорно.

Тајра Бенкс


Џенифер Лопез

Џесика Биел


Лејди Гага


Никол Ричи
Коментари

[fbcomments]