Што ќе се носи ова лето? Модата на најпопуларниот музички фестивал Коaчела #ИнстаСреќа

Секоја година во април се одржува еден од најпопуларните фестивали на светот, Коaчела. Локацијата е близу Лос Анџлес, што го прави место каде што се забавуваат голем број на ѕвезди. 

Во последно време, многу блогерки и тренд сетерки се задолжително присутни на Коачела, а многу модни и фирми за козметички производи ги спонзорираат нивните фестивалски денови.

Топлото време во пустината значи многу шорцеви, фустани, сандали…па така слободно може да кажеме дека модата на Коачела е предвесник за тоа што ќе се носи ова лето. Лежерниот, бохо стил е доминантен и овие фестивалски денови, а ова се девојките чии интаграм профили треба да ги следите доколку сакате да ги следите последните трендови.

 

C O A C H E L L A 🌴 #rimmelgirlincoachella

A post shared by Aida Domenech (@dulceida) on

Perfect timing… #coachella

A post shared by Elle Ferguson (@elle_ferguson) on

The happiest when I’m with you 💕 @petersukjin #coachella

A post shared by PAU DICTADO (@paudictado) on

shop the @alixthelabel festival collection now. #coachella #liveforstory

A post shared by Claire Rose Cliteur (@claartjerose) on

Dancing in the desert with @storets 😍🌵 #storetsonme #ad

A post shared by Michelle Madsen (@michelletakeaim) on

Exploring Coachella 🙌 @showpo @livndye

A post shared by Durka Durka (@greengurkin) on

What a time to be alive. 🌈✨🎡 #coachellavalley

A post shared by Paola Alberdi (@blankitinerary) on

your classic coachella ferris wheel photo ⭐ // PC: @blakeysmalls

A post shared by cathie rattanakone (@darkmintdaisy) on

Just being creepy af 🌵✌🏼🎡 @coachella // @darkmintdaisy #coachella

A post shared by Ashley Prybycien (@dancingwithflyingcolors) on
Коментари

[fbcomments]