Категории

Што носеа познатите на доделувањето на Американските Музички Награди 2020

Поради пандемијата со коронавирус, оваа година доделувањето на АМА наградите се одвиваше со специјален протокол. Црвениот тепих беше „потивок“ од вообичаено, иако модните избори кои имавме прилика да ги видиме беа спектакуларни.
Помеѓу познатите ѕвезди најмногу доминираа светкавите стајлинзи.
Проследете ги сите модни изгледи подолу.

Дуа Липа

 

G Eazy

 

Меган Фокс и Машин Ган Кели

 

Џенифер Лопез

 

Тараџи П

 

Кара Делевин

 

Бебе Реџа

 

Доџа Кет

 

Ташиа Адамс

 

Сиара

Лаврин Кокс

Парис Хилтон

Кристин Кавалари

Кристин Сератос

Меган Ти Сталион

Беки Џи

Малума

Нели

The Weeknd