Што се носеше на улиците на Париз во текот на неделата на висока мода? (ФОТО)

Неделата на висока мода во Париз заврши вчера, а ова се најдобрите модни комбинации на посетителите.

Во текот на изминатата недела целиот моден свет пристигна во Париз за да ги проследи ревиите на модните куќи како што се Валентино, Шанел, Диор и сите останати влијателни имиња во светот на модата. Многу познати имиња, актерки и трендсетерки беа забележани по улиците на главниот град на Франција. Што точно носеле тие, погледнете во продолжение.

 
Коментари

коментари