Скопје добива ново урбано сценарио кое ќе го збогати ноќниот живот

Крајот на октомври ќе го означи почетокот на новата урбана приказна во Скопје, местото каде што забавата ќе добие нова димензија, а музиката ќе биде прилагодена за сечиј вкус.

Во петок, на 26. октомври се отвора Паб Комедија, комплетно реновиран и адаптиран да создаде урбана атмосфера која нашиот град ја заслужува, а музичката агенда за почетокот на сеозната која е веќе објавена го ветува тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pub Comedy (@pabkomedija.mk) on


На отворањето посетителите ќе уживаат во звуците на Ana Malo и Flooder, а на официјалната страница на Паб Комедија следете ја агендата за следните денови.

 

Бидете дел од новото „сценарио“ на скопскиот ноќен живот кое ќе го креираме заедно и уживајте во квалитетна музика, одлична атмосфера и многу забава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pub Comedy (@pabkomedija.mk) on
Коментари

[fbcomments]