Категории

Скриена камера на Хајнекен: Кога ќе ги извисиш пријателите за фудбал, се случува ова (видео)

Фудбалот е најважната споредна работа во светот, а тоа го докажува и оваа реклама на Хајнекен.

Станува збор за четвротица најдобри пријатели од Италија, кои со години имаат традиција да гледаат заедно фудбал, односно натпреварите од Лигата на Шампиони.

Но, што се случува кога тимот на Хајнекен ќе реши да направи скриена камера за еден од нив?

Тие одлучија на Симоне, да му понудат карти за натпреварот Рома­-Реал Мадрид, но по цена тој да ги извиси своите најдобри пријатели.

Она што се случи ќе ве насмее до солзи. Погледнете!

Прегледи:
427
Категории:
Видео · Спорт · Фудбал
Објавено на:
16.03.2016