Категории

Слабејте и бидете здрави со помош на овој супер напиток

Се пие на празен стомак, а резултатите се воодушевувачки.

Доколку сакате да ослабите за кратко време без напорни диети, конзумирајте го овој едноставен напиток.

Потребно е:
-60 грама магдонос
-1 лимон
-2,3 дл вода

зд
Исечкајте го ситно магдоносот и исцедете лимонов сок. Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте ја со вода.

Пијте го напитокот наутро на празен стомак пет дена,  потоа направете пауза од една недела.
Овој напиток го забрзува согорувањето на калории а организмот обезбедува витамини и минерали.

Прегледи:
378
Објавено на:
23.03.2020