Категории

Славната дизајнерка на чанти пронајдена мртва во нејзиниот дом

55 годишната дизајнерка Кејт Спејд е проднајдена мртва во нејзиниот апартман во Њујорк. 

Во 90-тите години на минатиот век донесе вистинска револуција во модниот свет, креирајќи софистицирани и стилски чанти кои станаа нејзин препознатлив белег. Изгради империја за модни додатоци, а минатата година ја продаде компанијата и заработи милијарди.

Неофицијалните информации се дека станува збор за самоубиство.

Прегледи:
42
Категории:
Секојдневие
Објавено на:
05.06.2018