Категории

Славната манекенка повторно сама: Адриана Лима раскина со момчето!

Адриана Лима беше во врска со турскиот писател Метин Хара година и пол, а деновиве се зборува дека решиле да стават точка на нивниот љубовен однос.

Лима и Хара се запознаа во јули 2017. година, а само еден месец подоцна се забележани од папараците како се бакнуваат на јахта во Турција и оттогаш изгледаше дека во врската им цветаат ружи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Metin Hara (@metinhara) on


Освен раскинувањето со Хара, во ноември минатата година Адриана ја напуштила и модната куќа Викторијас сикрет по 19 одржани ревии, што ја става на првата позиција помеѓу најдолговечните „ангели“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Metin Hara (@metinhara) on