Категории

ФОТО: Славни дами по пижами на пижама парти на Долче и Габана

Долче и Габана организира забава на која гостите можеа слободно да се раскомотат. Врвниот италијански бренд направи пижама парти на која беа поканети многу славни личности.

Џесика Алба, Наоми Кембел, Емили Ратајковски, Никол Ричи и Џоан Смолс беа меѓу дамите кои се појавија на забавата во Лос Анџелес во колоритни пижами креирани од дизајнерите Доменико Долче и Стефано Габана.

„Блескавиот свет на Холивуд се среќава со гламурот на модата на уникатен настан, каде единственото правило е несекојдневната забава – пижама парти на Долче и Габана“ – пишува на официјалниот сајт на реномираната модна куќа.