Категории

Слушнете ја прекрасната песна на Каролина и Бранислав Николов “Крв да ни се стори“

Двајца битолчани, Каролина Гочева и Бранислав Николов од Фолтин познат како Пијан Славеј, заедно со маестралниот Дуке Бојаџиев создадоа прекрасна композиција насловена како „Крв да ни се стори“.

„”Крв да ни се стори” е танц на копнеење во двојка…од првиот, срамежлив чекор облеан во топлото есенско сонце, до вртоглавиот вител потопен во безумното вечерно вино“, напиша Каролина на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)


Во продолжение ви ја претставуваме оваа прекрасна композиција во која сигурно ќе уживате.