Слушнете ја новата песна на Валери со светски призвук! (ВИДЕО)

Пејачката Валерија ги израдува своите обожаватели со нова песна со наслов „Вози ме“.

Станува збор за песна на која како комплетен автор се потпишува Темелко Андреев, а за истата има и видеоспот кој го изработи Горан Симјаноски.

Инаку Валери на македонската јавност стана позната по учеството во едно реалити-музичко шоу, а исто така беше и придружен вокал на евровизискиот настап на групата „Ај Кју“.

Погледнете го спотот:
Коментари

[fbcomments]