Со кого најдобро се сложува вашиот хороскопски знак?

Откријте според хороскопот во кој знак се крие вашиот најдобар пријател и љубовник…

ОВЕН 

Моќниот Овен гради многу силни врски и пријателства со Бикот, Лавот, Стрелецот, Рибите и Вагата. Овенот во пар може да успее тогаш кога ќе научи да ги почитува своите желби и чувства.

БИК

Бикот најдобар пријател но и партнер може да биде со Јарецот, Рибите, Девицата и Ракот. Бикот во љубовта ќе успее само ако има искрена взаемна поддршка со партнерот.

БЛИЗНАЦИ

Креативните Близнаци најдобро се сложуваат со Овенот, Лавот, Вагата и Водолијата, но можат да излезат на крај и со Стрелецот.

РАК

Заштитнички настроениот Рак одлично функционира во односот со Шкорпијата, Бикот, Девицата, Рибите и Јарецот. Но, тие сакаат и силни личности како што се Стрелецот и Лавот.

ЛАВ

Лавот ги сака Девиците, Стрелците, Овенот, Близнаците и Водолијата. Во пар Лавот успева само кога комуникацијата му е на врвно ниво.

ДЕВИЦА

Девиците најдобро се сложуваат со Јарецот, Бикот и Шкорпијата. Нивната спротивност се Рибите, но сепак секогаш им помагаат да најдат баланс.

ВАГА

Шармантната Вага одлично “кликнува“ со Овните, Близнаците, Лавовите, Стрелците и Рибите. Две Ваги ќе успеат само ако направат компромис.

ШКОРПИЈА

Страствената Шкорпија сака да се дружи или ужива во љубовни врски со Ракови, Девици, Јарци, Риби и Бикови.

СТРЕЛЕЦ

Авантуристичкиот Стрелец го обожава друштвото на Овенот, Лавот, Вагата, Водолијата и Близнаците.

ЈАРЕЦ

Приземниот Јарец најдобри пријателски но и љубовни односи гради со Бикот, Девицата, Шкорпијата, Рибите и припадници на неговиот знак.

ВОДОЛИЈА

Водолијата премногу размислува но сепак пријатно се чувствува во друштво на Близнаците, Стрелците, Вагите, Лавовите и Овните.

РИБИ

Многу чувствителните Риби нема да им одолеат на Шкорпиите, Раковите, Јарците и секако Девиците.
Коментари

[fbcomments]