Со нив никогаш нема да погрешите: Фризури кои се секогаш во тренд!

Кога станува збор за косата, трендовите се менуваат многу брзо, така што не е лесно да се одлучите само за еден стил. Доколку не сакате да експериментирате, овие фризури се сигурен избор.

Тие се вечни класици кои никогаш не излегуваат од мода. Останува на вас да ја изберете онаа што ви се допаѓа најмногу.

 

Рамна и кратка коса

Оваа фризура веројатно ја гледате на многу дами секој ден, што изненадува затоа што е одлична за лето. Одличен начин да се ослободите од сувите и оштетени краеви, но и можност за апсолутна промена е да ја исечете косата. Лесно се стилизира, а кога ќе дојдат тропски денови, ќе ви биде драго што сте се решиле на овој изглед.

 

Таласеста

Вие нема да можете да и одолеете на оваа фризура. Оваа фризура го воодушеви целиот свет, и одговара на секое лице.

 

Долга и Степенеста

Доколку не можете да донесете одлука да ја скратите целосно, можете да ја освежите косата со степенеста фризура која е меѓу омилените на познатите дами.

 

Машка фризура

Машката фризура е за оние малку похрабри дами. За нејзино стилизирање потребно е многу малку време, а сушењето на косата ќе ви стане забавно. Одлична е за во лето.
Коментари

[fbcomments]