Чек дис аут
Search

Со овој рецепт брчките околу очите веднаш ќе исчезнат ! Тајната состојка е маслиново масло ! (рецепт)

Не ви се потребни скапи креми за негување на лицето, доволно е само да погледнете во кујната и да ги изберите најдобрите состојки кои можете да ги искористите во служба на убавината.

Маслиновото масло ја добило својата популарност меѓу жените кои водат грижа за кожата на своето лице. Најдобро и наједноставно средство за борба против борите околу очите.

Се што ви е треба е 50мл маслиново масло и 4-5 капки витамин Е.

Ќе добиете одлична хранлива маска против борите, која се нанесува секоја вечер и се држи околу 5 минути. Не морате да ја миете, само нежно можете да поминете со хартиено марамче.

Веднаш ќе ги забележете резултатите.
Коментари

[fbcomments]