Категории

Солено смуди од зеленчук како здрав појадок кој ќе ве држи сити! (РЕЦЕПТ)

Доколку не сте го пробале овој рецепт за солено смуди, тогаш дефинитивно пропуштате многу. Ова е едно од најпопуларните зеленчукови рецепти за солени смудија.

СОСТОЈКИ:

  • 1 домат
  • 1 краставица
  • 3 листови зелена салата
  • 1,5 шолја јогурт
  • прстофат сол

ПОДГОТОВКА:
Добро исчистете го зеленчукот и исецкајте го на ситни парчиња. Ставете ги сите состојки во блендер и миксирајте се додека не добиете еднолична смеса.
Ова смуди е одлично за детоксикација на организмот, а воедно е богато со здрави придобивки кои ќе ве држат сити во остатокот од денот.
Пријатно!

Прегледи:
512
Објавено на:
12.10.2021