Категории

Сончев ден со температура до 34 степени

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачноста. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.
Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 33 степени.

В среда попладне локално ќе има нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во четврток преку денот ќе преовладува променливо облачно, ветровито и посвежо време со услови за локален краткотраен дожд. Но повторно ќе дува умерен до засилен северен ветер, вдолж Повардарието на места ќе достигнува брзина околу 70 км/час.

Прегледи:
225
Објавено на:
05.07.2016