Категории

СОНЦЕ ВО ШКОРПИЈА: Среќата и љубовта во ноември им се наклонети на овие 3 хороскопски знаци

3 хороскопски јамки ќе имаат среќа во владеењето на Скорпијата – еве на кого ѕвездите му служат само најдобро до 22 ноември!

Сонцето влегува во знакот на Шкорпија на 22 октомври и ќе остане во овој мистериозен и шармантен знак до 22 ноември – некои знаци чекаат за голема среќа, а некои за предизвикувачки период! Шкорпијата е воден знак, длабок, емотивен и интуитивен, па ќе бараме длабочина во се, а особено во емоциите. Ќе имаме одлична комуникација со другите, но и ќе сакаме да ги разбереме чувствата и внатрешната состојба на луѓето. Ќе им ги читаме душите од поглед.

Можеби сме ранливи, но ќе бидеме исто толку храбри и храбри. Скорпијата е знак кој симболизира и трансформација, па нè очекуваат бројни промени. во кариерата ќе бидеме поамбициозни, а во љубовта ќе бидеме подготвени да почувствуваме неверојатна комбинација на романтична енергија, страст и сексуалност.

Рак
Сонцето во Шкорпија го активира 5тото поле на вашата натална карта, кое управува со романтиката, сексот и забавата, па можете да сметате на добро време. Ретроградниот Меркур не остана незабележан за вас, па затоа следниот месец размислете за награда за вашето страдање. Ќе ви биде неверојатно лесно да се сретнете, да комуницирате, да флертувате, да уживате во комуникацијата и да го споделите вашето добро расположение со другите. Ова е одлично време да го зачините љубовниот живот и да се забавувате.

Шкорпија
Среќен роденден, драги Шкорпии! Ова е вашето време и уживајте во него максимално. Размислете што е најважно за вас. Врски, семејство, кариера? Одлучете што сакате да постигнете во секоја од овие области и верувајте дека можете да го добиете сето ова, па дури и повеќе. Работете напорно, направете план и одете напред смело. Што и да започнете, ќе имате многу среќа. Блескајте!

Риба
Темата за следниот месец за вас е авантура. Ова е одлично време за мало патување со пријателите, романтично патување со партнерот и промена на живеалиштето. Ако не можете да одите неколку дена, патувајте со имагинација, бидејќи кој подобро ќе фантазира од Рибите. Затворете ги очите и визуелизирајте ги вашите соништа – ако сакате да бидете искрени, тие можат да се остварат. Ќе имате исклучително добар социјален живот – уживајте!

Прегледи:
380
Објавено на:
21.10.2021