Категории

Совршено несовршени: Овие познати дами имаат недостатоци и не ги кријат!

Познатите холивудски дами честопати ги земаме како пример за совршен изглед, занемарувајќи ги нивните недостатоци.

Во продолжение погледнете ги недостатоците на познатите дами.

Жизел Бундшен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on


Долгите нозе и виткото тело од познатата манекенка направија една од најплатените во светот, но нејзиниот недостаток е тоа што таа има рамен струк, а тоа е исклучиво важно за моделите кои рекламираат долен веш. Но, правилата се тука за да се кршат, па на Жизел овој недостаток никогаш не и претставувал проблем.

Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Познатата старлета е една од оние кои успеале своите маани да ги претворат во предности, а станува збор за широките колкови и големиот задник.

Ума Турман

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uma Thurman (@umathurman) on


Основниот физички недостаток на славната атерка се големите стапала, која честопати ги истакнува носејќи рамни обувки кои ги преферира.

Емилија Кларк

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilia Clarke (@emiliaclarkee) on


Нејзиниот недостаток е тоа што е висока само 1,52 цм, а нејзината убавина по мислењето на многу не се совпаѓа со холивудските стандарди.

Прегледи:
218
Објавено на:
02.02.2019