Создадено за сите прилики: Модно парче кое ќе го обожаваме и во студените денови!

Блејзер фустан? Звучи познато? Набавете го што е можно поскоро, бидејќи оваа сезона ќе биде актуелен!

Омиленото парче повторно во центарот на вниманието!

Мора да признаеме дека посакавме некои добри, стари трендови оваа година, затоа сме сведоци на нивно големо враќање во полиците во нашите плакари.

Така, во групата повратници беа ставени блејзерите, со кои облеката за празнични прилики доби сосема ново значење.
Кога ќе погледнеме во нашата гардероба, често доаѓаме до заклучок дека навистина е натрупано со најразлични модни парчиња, кои претежно се резервирани за секојдневни задачи и едноставно не се истакнуваат.

Токму оваа сигурност во вашиот шопинг е главниот виновник зошто редовно ги гледате истите модни парчиња во вашите модни комбинации, а во ситуации кои бараат повеќе празнично прашање, некако останувате со празни раце. Затоа е препорачливо да имате едно парче во гардеробата што ќе се покаже како спас во последен момент, а тоа е точно блејзерот.
На прв поглед, големиот блејзер изгледа како облека позајмена од машка гардероба, но тоа е парче кое е наменето да ги украде сите погледи. Овој парче облека можете да го комбинирате со елегантни сандали и да го надополните со впечатлив накит, а наскоро ќе можете да го носите во комбинација со високи, зимски чизми, кога зборот „женствена“ ќе добие сосема ново значење!
Коментари

[fbcomments]