Чек дис аут
Search

SPA DETOX ПЕДИКИР: Најефикасно решение за уморните нозе и слабата циркулација!

Поради секојдневните работни обврски, нозете секогаш се најизложени на притисок и болка. Токму затоа, особено е важно да одвоите време за опуштање и релаксација на стапалата, враќајќи ја целата енергија и ослободувајќи се од непријатните болки и проблеми со циркулација.

За среќа, постои одлично и ефикасно решение за проблемите со стапалата, а La Sensa студиото за убавина се погрижија ексклузивно да го донесат кај нас новиот DETOX SPA ПЕДИКИР.

SPA DETOX ПЕДИКИРОТ претставува еден од најбараните спа третмани ширум светот. Овој третман е единствен поради тоа што истовремено им овозможува на стапалата масажа, туширање, подобрување на циркулацијата и ослободување од болката на која се секојдневно изложени.

Третманот е едноставен – откако ќе ги ставите вашите стапала во спа лаворот, професионалниот тим на La Sensa ќе се погрижи да уживате во целиот третман и да посакате да трае долго. Вашите стапала истовремено ќе добијат туширање и масажа, уживајќи во неодоливите ароми од состојките кои се додаваат во лаворот додека уживате во вашиот третман.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Доколку имате yморни нозе или слаба циркулација – La Sensa салонот за убавина го имаат вистинското решение за вашиот проблем. Третирајте ги Вашите стапала со DETOX SPA педикир!
Новиот спа-лавор прави многу повеќе за вашите стапала. Освен тоа што ги третира и опушта, тие мирисаат прекрасно и изгледаат меки, чисти и убави!

Закажете го вашиот термин на 071 602 968 и пружете им ја потребната нега на вашите стапала!
Коментари

[fbcomments]