Spice Girls ќе настапат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл?

Се сеќавате ли на легендарната британска поп група “Spice Girls” која жареше во 90 години? За сите нивните љубители, добрата вест е дека “Spice Girls” повторно ќе се обедини и ќе настапува заедно.

Мел Би, Мел Си, Гери Хорнер, Ема Бантон и Викторија Бекам повторно се собраа заедно во куќата на Гери Хорнер  за да ги договорат деталите околу нивната старо-нова соработка.

Гери изјавила дека нивното враќање на сцената сакаат да биде во британски стил и кралската свадба е одлична пригода за тоа. Исто така, Меган Маркл била огромен фан на групата во 90-тите. Но дали навистина првиот настап ќе биде на 19-ти мај на кралската свадба останува да видиме.

Love u all so much!!! X Such a great day!! Thank u Simon! X VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on
Коментари

коментари