Категории

Спој од елеганција и удобност – Оливија Палермо во урбан шик стајлинг

Оливија Палермо го има рецептот за идеален стајлинг кога сакате да изгледате стилски на работното место а воедно и да се чувствувате комфорно

Италијанската модан икона, Оливија Палермо беше забележана во стајлинг од маслинест кошула фустан кој е најголемиот тренд за ова лето. Таа го искомбинира со додавање на контраст на бои преку модни додатоци. Избра розов каиш со кој ја истакна половината, сина ташна и розова марама како заштитна опција од Covid-19.
Целокупнито стајлинг го заокружи со рамни балетанки со везени детали во маслинести и розови тонови.