Категории

Спортските парчиња од ’90-тите го освоија Instagram – Еве како ги носат трендсетерките

Никој не мислеше дека спортските парчиња од ’90-тите години повторно ќе се вратат на модната сцена, но се чини дека кога е во прашање модата никогаш не можеме да бидеме сигурни..

Враќањето на модата од ’90-тите и не е некој ановост, а во прилог на тоа зборуваат популарните кроп-топови и мини здолништата. Меѓутоа, она што е особено впечатливо е тоа што овие парчиња повеќе од било кога го освоија модниот свет, а трендсетерките на Instagram не можат да се откажат од нив,
Помеѓу комфорот и стулот, да бидеме сикрени секогаш ротираме спрема тоа кое ни нуди удобност но во исто време изгледа тренди и кул.
Посебна инпсирација за овој look е принцезата Дијана која обично носела шапки со oversized дуксер и бициклистички панталони. Еве како модните блогерки беа инспирирани од нејзиниот стајлинг и создадоа модна манија.