СПРЕМЕТЕ ГИ СОЛЗИТЕ: Погледнете го новиот документарец за Тоше Проески

Телевизијата Ал Џезира Балканс вчера премиерно го објави новиот документарец за Тоше Проески насловен “Шест часа до небото”…

Погледнете го овој осврт за најголемата балканска ѕвезда чиј живот прерано згасна во автомобилска несреќа.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=GKpv5HhPFhY[/tube]
Коментари

коментари