СРЕЌА Е…МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОВИЗИСКОТО ФИНАЛЕ! ГОРДИ НА ТАМАРА!

Среќа е да влеземе во финалето на изброт за песна на Евровизија, после седум години! 

Горди на Тамара Тодевска која со беспрекорниот настап и моќниот вокал се издови како една од најдобрите на втората полуфинална вечер на овогодинешното издание на Евровизија.

Со песната ,,Proud” таа се пласираше во финалето на музичката манифестација кое ќе се одржи на 18-ти мај во Тел Авив.

„Ви благодарам за поддршката и љубовта! Вечерва пеев за сите нас! Горда сум на целиот тим. Покажавме дека со тимска работа и многу љубов се е можно. Клетвата е скршена! Македонија по седум години повторно е во финале! Ве сакам“ – изјави Тамара за македонскиоте медиуми.

 

 
Коментари

[fbcomments]