Категории

Среќата е на нивна страна – Хороскопски знаци кои ги очекува незаборавно лето

Еве кои знаци на Зодијакот ќе ги следи среќна ѕвезда ова лето

Стрелец
Стрелците ги очекува пријатна експлозија од емоции, особено семејните Стрелци. Пријатната и топла атмосфера во љуовните и емотивните односи ќе ги преследува цело лето. Ќе имаат чувство дека постојано им се случува нешто возбудливо. Соништата ќе почнат да се остваруваат од 11 јули под влијание на магичната Венера. Судбината ќе биде на нивна страна, а најсреќни денови за овој знак ќе бидат 20 јуни, 28 јули и последната недела од август.

Водолија
Планетите ова лето ќе им бидат наклонети и на Водолиите. Нови контакти, љубовни средби и интересни познанства ќе им го направат летото незаборавно.
Ако во текот на пролетта биле невработени и помалку апатични, цел јуни ќе ги очекува продуктивност и добри активности.
Мудриот и охрабрувачки Уран ќе ја зголеми свеста кај Водолиите и ќе ја зајакне нивната интелектуална енергија па ова лето ќе надминат голем број предизвици.
Во август ги очекуваат одлични изненадувања, прекрасно опкружување и атмосфера полна со романтика и љубов. Можни се прослави и споделување на радосни настани и вести.

Прегледи:
404
Објавено на:
25.06.2020