СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПOНЕДЕЛНИК (09 ЈУЛИ, 2018)

Овен 

Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и нерасположени да гледате било кого. Како и да е, ви се советува да прифатите да излезете заедно со саканата личност.

Бик

Може нема да бидете во најдобро расположение денес. Избегнете го преземањето на нови одговорности денес, бидејќи сносите ризик од загуба на енергија. Ви престои интересен период.  Нови познанства и пријателства ќе им помогнат на некои Бикови да ги заборават свежите рани.

Близнаци

Утринава имате добри вести: треба да добиете значителна сума на пари. Вашата сакана личност ќе биде среќна. Добар е моментот да започнете со правење на планови за иднината и за средби со пријателите. Близнаците кои сѐ уште трагаат по љубов ќе бидат прилично незадоволни овој период.

Рак

Практичноста и тврдоглавоста се особините кои најдобро ве опишуваат овој период. Иако не сакате да се занимавате со парите, сепак тие ќе ви бидат главна преокупација денес. Раковите кои се во врска ќе се сретнат со проблеми и кавги со партнерот и тоа без некои битни причини. Партнерот има проблеми и шири тензија околу себе, но сепак не можете да му помогнете ако не ви го дозволи тоа.

 
Коментари

коментари