СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (13 АВГУСТ, 2018)

Овен  

Ќе започнете со подготовки да заминете на кратко патување. Послушајте го советот од некоја постара личност од вашето семејство. Во вечерните часови ќе бидете поканети на забава. Ви се советува да ја одбиете поканата, поради тоа што мора да бидете свежи наредното утро.

Бик

Гладни сте за авантура и промена на рутината, па затоа денешниот ден е одличен за некакво патување, или барем направете нешто поинаку за да ја смените воспоставената рутина. Некои од вас ќе патуваат низ емотивното минато.

Близнаци

Можно е  да имате расправија со вашата сакана личност во врска со вашето сптотивставување да отидете во посета на некои роднини. Изгледа дека денес не е најдобар ден за бизнис, и затоа избегнувајте ги тие активности. Ви се советува да ги избегнете и финансиските шпекулации.

Рак

Некој неочекуван настан може да се случи претпладне. Поради тоа не треба да правите премногу набиен распоред за денес. Може ќе треба да извршите неколку рутински работи во интерес на семејството.Денес е поволен момент за справување со финансиските прашања. Денес може да се потпрете на интуицијата.

 
Коментари

[fbcomments]