СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (19 ЈУНИ 2017)

Лав

Овој ден ќе ви биде од голема важност. Потрудете се да ја искористите креативноста на позитивен начин и да ја вложите во некој проект. Кон крајот на денот очекувајте изненадување од блиска личност.

Девица

Помогнете некому денес, енергијата која ја поседувате треба да се сподели. Денес е вашиот среќен ден, па доколку размислувавте за шопинг или некаква друга активност, денес е вистионскиот ден за тоа.

Вага

Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не трудете се да го уништите тоа со вашата презафатеност. Посветете им вниманите и на пријателите, на некој од нив ќе му биде потребен вашиот совет.

Шкорпија

Денес, едноставно не е ваш ден. Ќе се чувствувате уморно и депресивно, а луѓето околу вас постојано ќе ви одат на нерви. Не очајувајте, на секој му се случува да има напорен ден. Направете кратка прошетка, или пак гледајте интересен филм, тоа ќе ви го подобри расположението.

 
Коментари

коментари