СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (30 ЈУЛИ, 2018)

Овен 

Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и нерасположени да гледате било кого. Како и да е, ви се советува да прифатите да излезете заедно со саканата личност.

Бик

Мала доза на самоувреност е позитивна, но водете сметка да не претерате со егоцентризмот, бидејќи никој во околината нема да може тоа да го трпи. Партнерот ќе ви замери ако не се сетите на некој важен заеднички датум. Очекува соодветно внимание од ваша страна.

Близнаци

Денеска ќе бидете на граница со нервите поради неуспех на некој ваш бизнис. Не дозволувајте нервозата да се прелее во вашето семејство! Би било подобро да се запрашате себеси што имате направено погрешно за вашите бизнис партнери.

Рак

Во добро расположение сте и затоа и ви оди работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте во вниманието кое го добивате, а исто така бидете отворени и за романтика. Идеално би било да го реорганизирате вашиот куќен буџет.

 
Коментари

[fbcomments]